Kim Milyoner Olmak İster’den5 milyonluk soru ilk kez bu akşam açılıyor

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ikinci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Berk Göktaş peş peşe verdiği doğru cevaplarla 5 milyon TL’lik soruyu açtırmaya hak kazanmıştı.

Berk Göktaş, bu akşamı sorulacak son soruyu doğru yanıtlarsa Milyoner tarihinde ilk kez 5 Milyon TL’lik ödülün sahibi olacak.

NE OLMUŞTU?

Kim Milyoner Olmak İster’in 17 Mart Pazar günü yayınlanan bölümünde yarışan 19 yaşındaki Berk Göktaş, 500 bin TL değerindeki “Hangisi, II. Dünya Savaşı sırasında Japonya’ya savaş ilan eden ülkelerden biri değildir?” sorusuna verdiği İspanya yanıtı ile adım adım milyonluk soruya yaklaştı.

Başarılı performansı ile başta programın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu olmak üzere herkesin takdirini toplayan Göktaş’ın, babası da oğlunu desteklemek için stüdyodaydı.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde ikinci sınıf öğrencisi olan Göktaş, kazanacağı ödül ile yurt dışında yüksek lisans yapmak istediğini söyledi.

Bildiği her soru ile zirveye doğru giden basamakları bir bir çıkan yarışmacı, 1 milyon değerindeki soruya ulaştı.

Nefeslerin tutulduğu yarışmada başarılı performansıyla dikkat çeken Göktaş, Milyoner’de son soru heyecanı yaşattı.

Yarışmacı koltuğunda terler döken Göktaş, 1 milyon değerindeki”23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin birinci dönem milletvekillerinden hangisi, milletvekili olduğu ille doğru eşleştirilmiştir?” sorusunda emin olamayınca seyirci joker hakkını kullandı. Göktaş, zorlu seçimde seyirci çoğunluğunun verdiği yanıt yerine kendi yorumu ve birikimiyle tercihini yaptı.

Göktaş, “Fevzi Paşa, Kozan” yanıtını vererek 1 milyonluk soruyu doğru yanıtladı. Başarılı yarışmacı Göktaş, 1 milyon değerindeki soruya verdiği doğru cevap ile 5 milyonluk sorunun kilidini açtırdı.

1 milyonluk soruya doğru cevap verdiği için mutlu olan Göktaş, “Karışık duygular içerisindeyim, anlatılmaz yaşanır. Yaşadıklarım film şeridi gibi geçti gözümün önünden. Çok heyecanlıyım” dedi.

Kenan İmirzalıoğlu ise “Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Tüylerim diken diken oldu gerçekten. Hepimizi çok heyecanlandırdın. Yüreğine, aklına sağlık. Bugüne kadar verdiğin, kendini geliştirmek için verdiğin emeğe sağlık. Yürekten kutluyorum seni” ifadeleri ile Göktaş’ı tebrik etti.

Büyük ödüle yalnızca 1 sorusu kalan Berk Göktaş, programın süresi yetmediği için 5 milyon değerindeki soruyu bu akşam yayınlanacak bölümde cevaplayacak.

Tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen milyonluk soru heyecanı 24 Mart Pazar Milyoner’de kaldığı yerden devam edecek.

Ekranların en çok kazandıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de bu hafta 13. sorunun kilidi açılacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x